Menu Sluiten

Club Ski & Fly

Kan je skiën? Kan je parapenten? Kan je niet kiezen? Dan is dit voor jou. Met de ski & fly gaan we vliegen met ski’s. Je leert hoe je kan starten op ski’s, hoe je je glijhoek in de vlucht aanpast om dicht boven de grond te vliegen, de grond te raken en weer door te vliegen “touch’n go”. Dit zijn ook die ideale momenten om te oefenen op je precisielanding.

Samen met Giuseppe “Jo” Mastromichele, een ervaren ski- en parapentemonitor, die vloeiend Frans, Italiaans, en Engels spreekt, en ondertussen ook al een paar woordjes Nederlands, gaan we samen leren hoe we moeten starten en landen met de ski’s.

We trekken naar Morzine, een traditioneel bergdorp met een sfeervol centrum en een authentieke architectuur. Het is gelegen in het zonnige skigebied van Avoriaz, wat behoort tot het uitgebreide skigebied Les Portes du Soleil. Doordat Morzine zo uitgestrekt is, bevinden er zich verspreid over het hele dorp verschillende skiliften. Een grote cabine die net voorbij het centrum vertrekt, brengt je in ongeveer vier minuten naar Avoriaz. Overdag rijden er gratis skibussen, die de verschillende skiliften met elkaar verbinden.

Het gebied zelf telt 580 km skipistes, dus als het een dag eens niet vliegt, dan kunnen we er nog steeds genieten van de vele ski-pistes én de après-ski…

Wat kan je leren?

  • Starten met ski’s
  • Dicht boven de grond vliegen met snelheid zonder de grond te raken
  • Touch and go
  • Glijvluchten
  • Precisielandingen

Voor wie?

  • Minstens initieel brevet (Semi-Autonoom) of een hoger brevet.
  • Kunnen skiën, je moet geen zwarte piste skiër zijn, maar vlot parallel skiën is wel nodig.
  • Lid zijn van Club Airsport.
  • Lid zijn en een volledige BVVF verzekering.
  • Eigen parapente materiaal hebben.
  • Eigen skimateriaal, of lokaal te huren.

Prijs

€ 360 voor 6 dagen, € 300 voor piloten die hun materiaal bij de Paraglidingshop kochten.

Andere (niet inbegrepen) kosten:

  • Skipas ~ € 250
  • Verblijf; richtprijs € 25 – 40 per dag
  • Eigen consumptie
  • Alle kosten worden ter plaatse verdeeld

Verzekeringen

Parapente verzekering

Verplicht. Alle deelnemers moeten lid zijn van de BVVF met verzekering. Enkel de parapente verzekering via de BVVF van Aviabel is geldig.

Reisbijstandverzekering

Aanbevolen. Een verzekering voor als jij een ongeval hebt met parapenten, medische bijstand nodig hebt, en terug naar huis moet gerepatrieerd worden. Dit is niet inbegrepen in de parapente verzekering. Een reisbijstandverzekering bij Europ-Assistance heb je al vanaf €18.

Annulatieverzekering

Aanbevolen. Als je niet kan meegaan op stage door allerlei redenen (gezondheidsredenen, ingrijpende gebeurtenissen, …), dan kan je bij annulatie van jouw kant, eenvoudig jouw inschrijvingsgeld terug vorderen van de verzekering. De beste formule is te vinden bij EuropAssistance en deze is te combineren met bovenstaande reisbijstand. Een annulatieverzekering bij Europ-Assistance heb je al vanaf €15.

Wanneer?

Kijk in de kalender, voor de volgende Ski & Fly.

Momenteel geen beschikbare evenementen, stuur ons een mailtje om te horen wanneer de volgde update is voorzien.

We gebruiken cookies om uw browserervaring te verbeteren door te onthouden dat u bent ingelogd. Bij het invullen van een contactformulier worden cookies gebruikt om uw gegevens voor een volgende keer te onthouden .